2023 – Antalya

5. ULUSLARARASI TSM KOROLAR FESTİVALİ

11 – 15 Ekim 2023 – Managat / Antalya

Festival Şartnamesi | Festival Başvuru Formu

FESTİVAL KATILIM ŞARTNAMESİ

 1. Festivale koro özelliği taşıyan topluluklar katılabilir.
 2. Festivale katılacak korolarda en az 20 kişilik sayı aranır.
 3. Festivalde korolara profesyonel saz sanatçıları eşlik edeceği için, korolar beraberinde kendi saz sanatçılarını getirmeyeceklerdir.
 4. Festivalde koroların seslendirecekleri eserler TSM kalıplarına uygun eserler olacaktır, arabesk, özgün vb. formlarda eserlere yer verilmeyecektir. Program süresi 20 dakikadan fazla olmayacaktır.
 5. Festivalde sahneye çıkan koroların performansları değerlendirileceği için solist programlarına yer verilmeyecek, ancak seslendirilecek eserlerde gazel ya da kaside formlarının gerektirdiği solo bir akış var ise buna izin verilecektir.
 6. Koro şefleri, seslendirecekleri eserlerin notalarını, akışını, geçkilerini ve özel istenen durumları hazırlayarak festival günü orkestra şefine teslim etmekle yükümlüdür.
 7. Provalar konser gününden önce festival koordinatörü tarafından şeflere gösterilecek salonda yapılabilecek, festivalin gerçekleşeceği konser salonunda prova alınmayacaktır.
 8. Konaklama: Alanya’daki 5 yıldızlı bir otelde (4 gece 5 gün) her şey dâhil sistemle gerçekleştirilecektir. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe olup, tesisin belirlemiş olduğu markalar dâhilinde yerli alkollü ve alkolsüz içecekler 24 saat ücretsizdir. Otele giriş saat 14.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 9. Ulaşım: Festivale katılacak koroların Alanya’ya ulaşımları kendilerine aittir. Bölgede iki havalimanı bulunmaktadır: Antalya Havalimanı ve Alanya Gazipaşa Havalimanı. Koroların havalimanı ve Otel’e gidiş-dönüş transferi ücreti karşılığında yapılacaktır. Otobüsle gelmeyi planlayan korolarımız için bilgi: Otel Alanya otoyolu üzerinde bulunmakta ve bölgeye tarifeli sefer yapan otobüsler otel önünde durmaktadırlar.
 10. Turlar: Daha sonra ilan edilecektir.
 11. 25 kişinin üzerindeki korolarda, koro şefinden katılım ücreti alınmayacaktır.
 12. Katılım ücretine dâhil olanlar: 1-2-3 kişilik odalarda 4 gece her şey dâhil konaklama, Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde (13 Ekim Cuma günü) 20 dk. konser/sahne, konser fotoğraf ve videoları, katılımcılara verilecek festival kitleri.
 13. Ödeme Planı (İlk taksitin ödenmesinin ardından yapılacak iptallerde ilk taksit iade edilmeyecektir.)

1. Taksit – 15 Ağustos | 2. Taksit – 15 Eylül | 3. Taksit – 1 Ekim

               Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2023

               Festival Koordinatörü Tel: 0-530-692-34-97 – Hicran Temur

               E-posta: info@tsmkorofestivali.com – www.tsmkorofestivali.com

Festival Şartnamesi | Festival Başvuru Formu

Hemen Paylaş