Müzik Eğitimi Yayınları

Yayıncı Sertifika Numarası: 15233

BilgeSistem Bilişim ve Yayıncılık Hiz.Ltd.Şti’nin en eski kuruluşu olan “Müzik Eğitimi Yayınları” Eylül 2006 tarihinde Prof. Dr. Süleyman Tarman tarafından kurulan ve 3 kitap ile yayın hayatına başlamış “uluslararası”, akademik bir yayınevidir. Yazarlarının çoğu üniversite hocası, akademisyen ve ülkemizde alanlarında uzman olan tanınmış kişilerdir. Yayınlarının tamamı özgündür ve yenidir. Yayın politikası hem ülkemizde ve hem de dünyada Çağdaş Çoksesli ve Geleneksel Türk Müziği’nin yayınlaştırılmasına yöneliktir. Özellikle Türk kültürünü tanıtmaya yönelik olan kitaplarımız Avrupa ve Amerika’nın saygın üniversitelerinin kütüphaneleri ile önemli dağıtımcı firmaların kataloglarında yer almaktadır. Yayınevimiz Uluslararası Yayınevi statüsündedir.
Yayınevimiz bir sosyal sorumluluk projesi olarak ülkemizdeki görme engelli vatandaşlarımızın nota yazısı ihtiyacını karşılamak amacıyla “Eğitimde Görme Engelliler Derneği” tarafından kurulan www.engelsiznota.org nota kütüphanesini desteklemektedir.
Kitapların tamamı boyut, kullanılan kağıt ve baskı teknolojisi bakımından yurt dışında basılan ve bütün dünyada tanınan uluslararası edisyonlarla boy ölçüşecek niteliktedir. Başka bir deyişle bütün kitaplar dünya standartlarındadır. Nota kitaplarının çoğunun beraberinde içindeki eserlerin ya piyano eşlikleri ya da eserlerin tamamımın seslendirilmiş halinin bulunmasına özen gösterilmektedir. Bu amaçla kitapların beraberinde eserlerin MP3 eşliklerine de yer verilmektedir.
Eylül 2023 tarihinde kitap sayısı 180′yi geçen yayınevimizin, müzik eğitiminin; mesleki, amatör ve genel türlerine yönelik 10 seride nota ve düz metin kitapları bulunmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır:
Piyano Kitapları Serisi
Ses Eğitimi Serisi
Keman Kitapları Serisi
Viyola Kitapları Serisi
Viyolonsel Kitapları Serisi
Gitar Kitapları Serisi
Flüt/Korno Kitapları Serisi
Solfej/Teori Kitapları Serisi
Kültür Kitapları Serisi
Eğitim Kartları / Defterler

Güncel yayın listemize buradan ulaşabilirsiniz.